בון אפטיט ישראל!

בון אפטיט ישראל!

הוא תבע את דירוג המישלן היוקרתי והוא מוביל אותו עד היום, הוא מתהדר בקולינריה משובחת ומדויקת, והוא גם אחד המטבחים המשפיעים ביותר בעולם..
חברים – ללא ספק אנחנו מדברים על המטבח הצרפתי!


הידעתם?

דירוג כוכבי המישלן, אליו כלל השפים ובעלי המסעדות נושאים את עיניהם בשקיקה, מקורו ב”מדריך מישלן אדום” אשר יצא לראשונה לאור בשנת 1900 במהדורה מודפסת שחולקה בחינם, ודירג מסעדות (ומלונות אגב) בתוך צרפת בלבד, באמצעות מספר משתנה של כוכבים. כיום, המדריך התרחב והוא סוקר מסעדות ומלונות בעשרות מדינות בעולם.
מה שלא השתנה מאז ועד היום – זה שהוא נחשב לאמין, יוקרתי, ומשמעותי מאוד עבור בתי העסק. עד כדי כך שיש המכנים אותו “התנ”ך של האוכל”.

אז למה הצרפתים הם מובילי דעה בתחום הקולינריה? ובעבור מה מקבלים כוכבי מישלן?

אם נתחיל מההתחלה, לכל חבל בצרפת מטבח ייחודי המשתמש בחומרי גלם טריים ומשובחים המאפיינים אותו. חומרי גלם אלו עוברים תהליך בישול מקצועי ומרתק באחת משיטות הבישול המסורתיות, תוך שמירה על תיבול עדין ומאוזן, במטרה להביא לידי ביטוי מושלם את הטעמים הטבעיים של המוצרים.

המנות מוגשות ליד בירה צרפתית אלגנטית, לדוגמת בירת החיטה המובילה 1664 BLANC, המתהדרת בניחוח הדרי, רעננות מדויקת, טעם מעודן, ובקבוק כחול המעוצב בהשראת האייפל. כזה שמבט אחד אליו, יחד עם שלוק קטן זורקים אותך ישירות לצרפת האלגנטית והחווייתית.
לכל אלה תוסיפו את הסוד והקסם הטמונים באווירה הצרפתית: בתי קפה מרהיבים, רחובות צבעוניים, אנשים אצילים, תרבות עוטפת ונופים עוצרי נשימה, אשר הופכים את המטבח הצרפתי לחוויה קולינרית של ממש!

אז למה שלא גם אנחנו נטעם את צרפת?

במסגרת שבוע צרפת, הקולינריה הצרפתית המשובחת נוחתת בישראל בדמות שפים מובילים, אשר יגיעו הישר מצרפת לבשל במסעדות ישראליות נבחרות. ולרגל כל הטוב הזה… בירת החיטה הצרפתית המשובחת 1664 BLANC מזמינה אתכם ליהנות יחד מהחגיגה הקולינרית הצרפתית שתשלב אוכל טוב, בירה טובה, ואווירה צרפתית מנצחת.

אז מה יהיה כאן? שפים שיגיעו מחבל אוברן-רון-אלפ (Auvergne-Rhône-Alpes) לישראל ויביאו איתם קולינריה צרפתית במיטבה.
מתי? בין ה-9-13/02, יש לכם שבוע שלם להרגיש את צרפת במרחק נגיעה
איפה? ב-15 מסעדות נבחרות ברחבי הארץ. (לרשימת המסעדות המלאה ולפרטים נוספים לחצו כאן)
למה? לא באמת צריך לשאול, אפשר אולי לשאול למה לא?(:
*מומלץ לשריין מקום מראש