תרימו: 5 מקומות מומלצים לראות בהם את גמר האירוויזיון

תרימו: 5 מקומות מומלצים לראות בהם את גמר האירוויזיון

הנצנצים מתחילים להיערם ברחובות תל-אביב, המקומיים עובדים במרץ על האנגלית שלהם והגאווה הישראלית שלנו הולכת ומתחזקת ככל שמתקרבים לגמר האירוויזיון. האירוויזיון הוא כנראה האירוע שאירופה ציפתה לו ב-2019, הודות לחגיגות, האירועים והמסיבות השוות שמציפים אותנו מאז שהטירוף התחיל. קבלו כמה המלצות למקומות הכי כיפיים לצפות בהם בגמר האירוויזיון 2019.


אספנו לכם רשימה של כמה מקומות ליהנות בהם מצפייה משותפת באירוויזיון תחת רוח מאי הנעימה, באווירה קלילה ולא מחייבת – לאלו מאיתנו שלא רוצים להוציא הון קטן על כרטיסים בתחרות עצמה. שיהפכו לכם את ערב הגמר לאחד שלא יישכח הרבה זמן. הכינו את הכבד, את הנצנצים, את הגרון ואת המילים לשיר Home.

בירגרדן – גינה ירוקה תחת כיפת השמיים שמגישה בעיקר בירות גרמניות מצוינות במעטה של אווירה קלילה ולא מחייבת – מה עוד צריך בשביל ערב צפייה באירוויזיון? אין ספק שבירגרדן זה המקום בשביל אלו מאיתנו שלא יודעים את מילות השירים של כל שיר בתחרות ולא לובשים שמלת פייטים לצפייה. מקום זורם וקליל, לצד בירת ויינשטפן לא מפולטרת שתמיד באה בטוב, איזה שוט בכל פעם שישראל זוכה בדוז-פואה – ואנחנו מסודרים.כפר האירוויזיון – כל מדינה מארחת דואגת ליצור “כפר אירוויזיון”, מתחם בילוי עצום שהכניסה אליו חינם, ובו תמצאו הופעות של זמרי התחרות (היי קונצ’טה), דוכני אוכל (במקרה שלנו, פסטיבל EAT המסורתי), אלכוהול וכמובן הקרנת ענק של חצאי הגמר ושל הגמר עצמו. אצלנו הכפר הזה הוקם בגן צ’ארלס קלור, ממש ליד החוף. הכניסה חופשית, האווירה נוצצת והשפות בשפע – ערב אירוויזיון אותנטי מלא בכל טוב.ערבי קונספט בפאבים – חלק מהפאבים ברחבי הארץ הם בעלי מסורות ארוכות שנים לשידור האירוויזיון והשנה, כשהוא מגיע ממש עד אלינו, כנראה שרשימת הפאבים הזו תלך ותתארך. מעבר למסך גדול שיקרין את התחרות תצפו לאלכוהול במחירים מוזלים, כמות מוגזמת של נצנצים ומשחקי שתייה בסופם לא תצליחו לעמוד על הרגליים (המתחרה לובש נצנצים? שוט! אסי עזר מספר בדיחה? שוט! מישהו מעיר משהו על זה שמדינות ברית המועצות לשעבר מעניקות ניקוד רק זו לזו? שוט!).מסיבה על הגג – אם להידחס בין ההמון בכפר האירוויזיון זה פחות אתם, הזמנה לאחת ממסיבות הגג אצל אחד החברים המקומבנים בעיר – או על גג של אחד ההוסטלים מרובי התיירים – היא תמיד שווה לפז. מסך גדול, בירה שנשפכת כמו מים, דפי שיפוט לאלו שלוקחים את זה באופן רציני ואווירה קלילה תחת כיפת השמיים ובמבט גבוה על תל-אביב – זה מה שנקרא מסיבת אירוויזיון אמתית.ערב צפייה רגוע – אלו מכם שלא מתחברים לרעש וצלצולים שהוא טבע שני לאירוויזיון, יכולים להסתפק במפגש חברים צנוע בסלון הבית. כמה בירות קלילות, מגשי פיצה, הרמות גבה בכל פעם ששיר הזוי עולה על במות תל-אביב, מחיאות כפיים כשקובי עולה על הבמה וסינון ‘איזה אנטישמים’ לכל מדינה שלא נותנת לנו ניקוד – ועשיתם את שלכם לערב האירוויזיון השנתי.