לא כמו כולם: איך לצאת מקורי עם החבר’ה?

לא כמו כולם: איך לצאת מקורי עם החבר’ה?

אפקט העדר? תשאירו אותו לאנשים אחרים. בואו ללמוד איך להיות עם כולם אבל עדיין לשמור על זהות אישית וייחודית לכם

אנחנו יודעים כמה קל להישאב למקום הזה בו לא צריך לחשוב הרבה, להתמסר לבנאליות ולתת לאנשים אחרים להחליט בשבילכם או לפחות לעשות כמוהם. ולמה לא? זה באמת קל, אבל, ופה מגיע אבל גדול – מה מעניינים החיים האלה שמתנהלים באופן צפוי, לא נועז ולא יוצא מהשגרה?

כדי למצוא את “האני” שלכם ולא להתבסס על “אני” של אנשים אחרים, צריך מידה מסוימת של ביטחון, אבל בעיקר להיות אותנטיים ומחוברים לעצמכם ולמה אתם אוהבים. זה לא רק יגרום לכם להיות יותר טבעיים ואמיתיים עם עצמכם, זה גם יביא את החבר’ה שלכם להעריך אתכם יותר, ותכלס? גם להתאהב בכם מחדש. אז איך עושים את זה? הנה כמה דוגמאות:

לא עוד “אני שותה מה שאתה שותה”, תובילו

בזמן שיצאתם לבר וכולם מזמינים את הבירות הרגילות שלהם ולא בעניין של לגוון, אתם תובילו מגמה חדשה, כי מתחשק לכם משהו מעניין יותר (זוכרים? די עם הבנאליות). כוס של ויינשטפן היא דרך מעולה להתחיל בכך, כי בדיוק כמוכם, היא טבעית, כייפית, מעט מתוחכמת וזורמת עם כל סיטואציה. נכון שהיא קלילה אבל היא מביאה איתה שורשים אמיתיים ואיכות וזה בדיוק מה שמאפיין גם אתכם, אתם רק צריכים למצוא דרך להביע את זה.

אמצו לעצמכם סטייל משלכם ותפיצו את הבשורה

אנחנו לא מתכוונים רק ללבוש או מראה חיצוני, ואנחנו ממש לא קוראים לכם לצבוע את השיער בסגול. אנחנו מדברים על להפסיק להתעצל, לגבש לעצמכם זהות ולהעתיק כמה שפחות מאנשים אחרים, כי, בואו, הם לא תמיד יודעים טוב יותר מכם. זה יכול לבוא לידי ביטוי בלהזמין בגדים מגניבים מהאינטרנט שלא תראו על אנשים אחרים ברחוב, למצוא מקומות שווים להגיע אליהם בחו”ל שלא מפוצצים תיירים או ישראלים, או להחליט שאתם עכשיו בקטע של להקה מסוימת שאף אחד עדיין לא ממש מכיר. אל תעתיקו טרנדים, תיצרו אותם.

תהיו אחראים על גיוון היציאות עם החבר’ה

מאוד קל להתרגל לבר השכונתי ולמצוא את עצמכם יוצאים אך ורק אליו. יש בזה משהו נחמד, אנחנו לא אומרים שלא, אבל בואו נגוון מדי פעם? סביר להניח שהחברים שלכם עייפים ואין להם כוח לחשוב ולכן זה הפתרון הנוח לכולם בכל פעם, אבל פה אתם יכולים לבוא ולחדש. קחו 5 דקות ותקראו על מקומות חדשים שנפתחו, תקבלו המלצות ותהיו אתם אלה שמכניסים רוח חדשה אל הבילויים שלכם. זה ממש לא מסובך, ובקלות תוכלו לחדש לכולם.

תתחברו למה שאתם אוהבים באמת – ותלמדו את זה

זה רלוונטי יותר לסטודנטים לעתיד שביניכם, אבל אתם יכולים בקלות להחליף את ה”ללמוד” ב”לעבוד” או “לעשות” וזה יהיה תקף לכל שלב בחיים. כולם סביבכם הולכים לאותו הכיוון, בין אם זה ללמוד הנדסת תעשייה וניהול ובין אם תקשורת. נניח שאתם לא מוצאים את עצמכם לא כאן ולא כאן, אבל גם לא ממש בשום מקום אחר. למה לעשות מה שכולם עושים ולגלות באמצע שזה ממש לא מתאים לכם? תשקיעו מחשבה מראש בראיית העתיד שלכם ותבינו מה באמת עושה לכם את זה ולכו רק על זה, בלי בושה. אתם יודעים מה הכי טוב בשבילכם, לא החברים שלכם.