רכיבים טבעיים בלבד: הרף הגבוה של הבירות הגרמניות

רכיבים טבעיים בלבד: הרף הגבוה של הבירות הגרמניות

בעולם של פילטרים ומסכות, קשה למצוא דברים טבעיים באמת – כאלו בלי איזה כימיקל שמוסיף טעם מזויף, בלי “צילחות” פלצני שמצטלם נהדר באינסטגרם ובלי תמונה שנלקחה כאילו באותנטיות – לכן, אין ספק שהבירות הגרמניות הן חריגות בנוף הזיוף והפילטרים. הן יודעות מי הן ויודעות מה הן שוות, ואלו בדיוק הסיבות שאנחנו אוהבים אותן

הרף הגבוה של הבירות הגרמניות

הבירות הגרמניות לא צריכות פילטרים באינסטגרם כדי להראות שהן נעשות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, מבושלות בקפדנות וכוללות רכיבים טבעיים בלבד מחומרי הגלם המשובחים ביותר בטבע – בלי לשחק משחקים ובלי להיות משהו שהן לא. הדוגמה הטובה ביותר של בירה גרמנית שלא נכנעת לתכתיבי החברה היא כמובן בירת ויינשטפן, שהמבשלה שלה פועלת כבר משנת 1040(!). ויינשטפן מורכבת מאותם ארבעה מרכיבים טבעיים, וממשיכה לשמור על מעמדה כבירה מעודנת, קלילה וטבעית, בלי פילטרים, בלי תוספות מיותרות ועם המון סטייל שמראה לנו פעם אחר פעם שטבעי זה הכי.

הרף הגבוה של הבירות הגרמניות שהפכו אותן לשם דבר בעולם

יש ארבע סיבות עיקריות בזכותן הבירות הגרמניות מוצבות פעם אחר פעם בראש פירמידת הבירות העולמית, בעיקר עבור הצרכן שמחפש אחר בירה קלילה, מעודנת וטבעית שיוכל לשתות תחת כיפת השמיים, במהלך טיול בטבע או בבירגרדן המסורתי:

● ארבעה רכיבים. זהו. בעולם בו אנחנו רגילים שמעמיסים עלינו רכיבים עם שמות לא בדיוק מחמיאים, תמיד נחמד לשמוע על מוצרים וחברות שנאמנות למסורת ארוכת השנים שלהן. הבירות הגרמניות הן בדיוק כאלו: שומרות על המסורת שהתבססה עוד מאז ימי “חוק הטוהר הגרמני לבירות” שנחקק בשנת 1516, שאסר על יבוא או בישול של בירה המכילה מרכיבים נוספים מעבר למים, שמרים, כשות וחיטה.

הבירות הגרמניות מכילות רכיבים טבעיים

● הכי טבעי, בלי פילטרים – רוב בירות החיטה הגרמניות הן מסוג “הפה-וייצן”, כלומר ללא פילטרים. הכוונה היא שבתהליך ההכנה שלהן לא מתבצע סינון להוצאת השמרים, מה שתורם למראה המעונן של הבירה. הערפול הזה של בירות החיטה הגרמניות, בתוספת למרקם העשיר, יוצרות מראה טבעי ופראי שמתווסף לטעם העדין ויוצר בירה עם אופי ייחודי שאי אפשר להעתיק.

● כבוד לשורשים – חלק מהקסם של הבירות הגרמניות נטוע בכבוד הרב שהם רוכשים לשורשים ולמסורת ארוכת השנים שלהם, שמונע מהם להסתכל ימינה ושמאלה להיכנע לטרנדים שנעלמים אחרי יום. דרך הבישול הקפדנית של הבירות הגרמניות הפופולריות ביותר בעולם – כמו בירת ויינשטפן – הולכות אחורה עד לימי הביניים, אז החליטו שבטים גרמאניים ונזירים לבשל בירה עם חיטה שצמחה בקרבתם. השמירה האדוקה הזו על המסורת הפכה את הבירות הגרמניות לבירות הכי טבעיות בשטח.

הבירות הגרמניות מציבות רף גבוה

● סטנדרטים גבוהים – האופי הגרמני לא מאפשר לגרמנים לעשות חצי עבודה, ולא סתם נתפסה ההגדרה “איכות גרמנית” כתו תקן לאיכות הטובה בעולם. אנחנו מכירים את זה ברכבים הגרמנים, בכדורגל הגרמני וכמובן גם בבירה הגרמנית. הגרמנים לא מתפשרים על איכות ושומרים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר, על חומרי גלם טבעיים ומשובחים ועל הכנה קפדנית וללא פשרות.

כשמצרפים יחד סטנדרטים לא מתפשרים עם אווירה קלילה ולא מחייבת, מקבלים בירה עם אופי אותנטי, לא מתאמצת, כזאת שלא מתביישת להיות בדיוק מי שהיא. ותכלס? זו בדיוק הבירה שאתם מחפשים לערב קליל עם חברים על המרפסת.

* אזהרה: מכיל אלכוהול – מומלץ להימנע משתיה מופרזת