נעים להכיר: בירת החיטה שתשתלב מצוין בעל האש

נעים להכיר: בירת החיטה שתשתלב מצוין בעל האש

אחרי החגים כבר כאן, אז איזה מזל שלא צריך חג כדי לעשות על האש! מה מחכה לנו בעל האש הבא עם החבר’ה? מגוון מאכלים בשריים, סוגי פחמימות וגם כמה סלטים כדי שלא נרגיש שממש הגזמנו. באיזו בירה נפרגן לעצמנו לצד כל הטעמים הללו?

הרגע הזה בעל האש. עוד לא עברו שעתיים מאז שהתאספתם, אתם כבר בפיתה השניה שלכם, אחרי נשנושים וסלטים. הבטן מפוצצת, המכנסיים לוחצים וטיפות זיעה מבצבצות על המצח. בא לכם לשתות משהו קר וקליל שירווה אתכם אבל לא יכביד עליכם עוד יותר. ורק שירענן קצת לפני שאתם שוקעים בכיסא ונרדמים. יין? לא מרווה. שתיה קלה? פשוט מדי. בירה? סבבה! אבל איזו?

ויינשטפן כמובן. בירת חיטה לא מסוננת, קלילה, נעימה לשתייה ומחליקה טוב בגרון, כמובן בטמפרטורה צוננת במיוחד, כי אמנם אוקטובר כבר הגיע אבל החום והלחות מסרבים לעזוב.

מבוואריה ועד לפארק ליד הבית שלכם

מעבר לטעמים הפירותיים של הויינשטפן, גם הקונספט של שתיית בירת חיטה גרמנית בחברה מתחבר לתחושת החבר’ה. בעבר נהגו לשתות בירה בימי הקיץ בגני שיכר (אתם מכירים אותם כביר-גארדנים) על גדות הנהר, הבירה נשמרה מתחת לאדמה בחסות קרירות הנהר, והוגשה צוננת, סביב שולחן ארוך (חגיגי כמו השולחן שלכם בעל האש, אבל עם קצת פחות אוכל) ומלא אנשים שמחים.

ויינשטפן מיוצרת ממרכיבים טבעיים שיוצרים הרמוניה של טעמים; פירותיות מתקתקה מצד אחד, לצד תווים מתובלים של ציפורן ומרירות עדינה מצד שני. מבשלת ויינשטפן היא המבשלה הוותיקה באירופה שעדיין פעילה (הוקמה בשנת 1040!) והיא ממוקמת בבוואריה.

———————————————————

פרט טריוויה שכולם ישמחו לשמוע אחרי שתעבירו להם בקבוק ויינשטפן צונן:

בסמוך למבשלת ויינשטפן בבוואריה ממוקמת אוניברסיטת ויינשטפן בה לומדים כיצד לייצר בירה. מדובר בלימודים של לא פחות מ-5 שנים עמוסות בהתנסויות מעבדה כבר מהשנה הראשונה ומקצועות ריאליים המצריכים המון חישובים כגון כימיה, סטטיסטיקה ותרמודינמיקה. לייצר בירה זה לא כזה פשוט כמו שחשבתם, אה? לחיים!


 

הבירה שמתאימה בטבעיות לכל מנה ולכל סועד

בירת חיטה כגון ויינשטפן תהיה בחירה מצוינת לליווי ארוחות בשרים עשירות, שכן מרירותה מאוזנת, המתיקות הפירורית שבה נעימה, ויחד נוצר טעם בעל גוף נעים וקליל. הודות לכך היא לא משתלטת בטעמיה על מנות קלילות כגון סלטים רעננים ומצד שני, היא מתמסרת למנות בשר או פחמימות יותר כבדות כמו למשל סטייק עסיסי, קבבים מתובלים או נקניקיות שמנמנות. הבירה מתובלת באיזון הרמוני ובכך מדגישה מנות מתובלות ומעושנות, שבתורן מדגישות את טעמיה העדינים.

מה גם, שהטעמים העדינים והקלילים שלה הופכים אותה לבחירה מדויקת להגשה לרוב המשתתפים. היא מתאימה למי שמחפש לטעום בירות קצת יותר מתוחכמות ממותגים בינלאומיים אבל לא רוצה להסתכן בטעם מורכב ומאתגר מדי, ומצד שני מתאימה גם לחובבי בירות שישמחו לשתות את הקלאסיקה הגרמנית.