מה למדנו מהשקת שיתוף הפעולה בין ויינשטפן לאוזריה נקסט דור לכבוד אוקטוברפסט?

מה למדנו מהשקת שיתוף הפעולה בין ויינשטפן לאוזריה נקסט דור לכבוד אוקטוברפסט?

היה לנו את העונג להשתתף בהשקת שיתוף הפעולה בין הבירה הגרמנית לבר היווני-ארצישראלי. האוכל היה מעולה, הבירה זרמה כמו מים, ולנו נותר רק לשתף אתכם בחוויות שלנו ובהמלצה חמה להגיע לשם מהררררררר – יש לכם רק שבוע להספיק!

ככה זה נראה:

1. בר סופלקי ים תיכוני נראה טוב גם כשמלבישים אותו בתלבושת בווארית מסורתית

האוזריה נקסט דור הוא בר סופלקי אהוב שמוכר בזכות המטבח היווני-ישראלי שלו. ביומיום תמצאו בו תפריט מנות ושתיה מהמטבח היווני עם טוויסט ישראלי, ולתוך כל השמח הזה נכנסה מבשלת ויינשטפן הגרמנית, שבחרה לקיים בו את חגיגות האוקטוברפסט שלה. הבר קושט בדגלים, פרחים, יצירות מפקקים ואפילו ברצפת דשא!

אגב, האוזריה נקסט דור נבחר בגלל האווירה הים תיכונית השמחה בו, שהשתלבה מושלם עם החזון של ויינשטפן לחגיגות האוקטוברפסט בישראל.

אוקטוברפסט באוזריה נקסט דור

2. ויינשטפן משיקה לימיטד אדישן מיוחד לאוקטוברפסט שייעלם מהעולם בדיוק עוד שבועיים!

בירת הלימיטד אדישן נקראת Braupakt, היא נולדה משיתוף פעולה מסקרן מאוד בין ויינשטפן למבשלת קראפט אמריקאית בשם סיירה נבאדה, והיא יוצרה במיוחד לכבוד אוקטוברפסט 2018, כך שלא תוכלו להשיג אותה יותר אחרי אוקטובר. הברים שמוכרים אותה קיבלו חבית אחת בלבד מהבראופקט אז אם אתם אוהבים אותה, תזמינו ממנה כמה שיותר, לפני שיגמר!

בירת בראופקט מיוחדת לאוקטוברפסט 2018

צילום: תקוה מרום

אתם עוד קוראים במקום לרוץ לטעום אותה?! אז נעדכן אתכם שהבראופקט היא בירת חיטה לא מסוננת בחוזק 6% ובעלת מאפיינים מודגשים של כשות אמריקאית, שהופכת אותה לפירותית, מרעננת ומרירה מעט. והכי חשוב? היא טעימה מממממש. בטח שטעמנו.

3. ויש עוד לימיטד אדישן חגיגית, אבל היא מגיעה פעם בשנה

את הבירה הזאת יש סיכוי שתכירו טוב יותר. ה-Festbier היא בירת האוקטוברפסט הרשמית של ויינשטפן שחוזרת לחיינו מדי שנה. זו בירת לאגר זהובה ומעט כהה, מסוננת, עשירה בטעמים ובעלת גוף מלא.

ויינשטפן פסטביר לאוקטוברפסט

משמאל – ויינשטפן פיסטיבר. צילום: תקוה מרום

4. נקניקיות קנקרז על כרוב כבוש היא המצאת המאה

במיוחד לכבוד האוקטוברפסט, נערך שיתוף פעולה טעים בטירוף בין 3 שפים מובילים בתל-אביב. כתוצאה מכך נולד תפריט אקסקלוסיבי שמערב בין מנות בוואריות מסורתיות, לאווירה היוונית של האוזריה נקסט דור לחיך הישראלי. כתוצאה מכך אתם יכולים ליהנות ממנות כמו נקניקיות קנקרז על כרוב כבוש ביתי וחרדל, כריך פרוסות אנטריקוט צלויות, איולי חלפיניו ובייקון טלה, תבשיל שפונדרה, ברביקיו סלקים על פנקייק תירס ואפילו פלמקוכן – פיצה בווארית עם קרם פרש, נגיעות של פלפל צ’ילי ואספרגוס.

5. האוקטוברפסט הראשון נחגג ב-1810 ומאז…

הוא הפך למסורת שמחה בכל העולם, כולל באסיה ובאוסטרליה, שרחוקות שנות אור ממזג האוויר בבוואריה, התרבות והמסורת שלה. כיום האוקטוברפסט נחגג 16 ימים בשנה, החל מסוף ספטמבר, ושותים בו בממוצע 450,000 ליטר… ביום!!! זה פי 10 מהצריכה השנתית הממוצעת בישראל.

מילה שלנו – לא שווה לכם לפספס.

איפה? אוזריה נקסט דור, זבולון 25, תל-אביב.

מתי? ימים שני-חמישי: 19:00-24:00

שישי: 12:00-24:00

שבת וראשון: סגור

עד מתי? עד ה-18.10