זו הבירה שזכתה במקומות הראשונים בתחרות הבירה היוקרתית בעולם

זו הבירה שזכתה במקומות הראשונים בתחרות הבירה היוקרתית בעולם

חובבי ויינשטפן? יש לכם טעם מעולה! צוות המומחים העניק מדליית זהב ל-Vitus Weizenbock ומדליית כסף ל-Hefeweissbier Dunkel בתחרות היוקרתית הנערכת זו השנה ה-15 בגרמניה

ויינשטפן ויטוס וויינשטפן דונקל זכו ספרסים

אחת מתחרויות הבירה הנחשבות בעולם, “כוכב הבירה”, נערכה לאחרונה זו השנה ה-15 בגרמניה ואת הפרסים הראשונים בטעימה העיוורת קטפו שתי בירות של מבשלת ויינשטפן הבווארית: Vitus Weizenbock במדליית זהב ו-Hefeweissbier Dunkel במקום השני עם מדליית כסף.

עבור ויטוס זו אינה הפעם הראשונה שהיא קוטפת את הפרס הראשון בתחרויות בירה מפורסמות, בניגוד להפהוייסביר שזוהי זכיית הבכורה שלה ב”כוכב הבירה”. מדליית הכסף מסמלת עבור הפהוייסביר את סיומה של שנה מוצלחת מאוד מבחינתה: ב-2018 הוענקו לה מדליות ארד בשתי תחרויות, בריטית ואוסטרלית, שנחשבות לשם דבר בעולם הבירה.

המספרים שמאחורי תחרות הבירה הגרמנית מעידים עוד יותר על הניצחון של ויינשטפן בתחרות: 2,344 בירות מ-51 מדינות נרשמו אליה, ומדובר במספר גבוה ביחס לזה שהיה בשנים קודמות. ליתר דיוק זוהי עלייה של 9% ממספר הנרשמים ב-2017, כך שזכייה בשני הפרסים הראשונים של אותה המבשלה היא בגדר הצלחה מסחררת.

בירות גרמניות - מבשלת ויינשטפן

אז איך זה עבד? התחרות כוללת פאנלים של טעימות המורכבים מצוות של 144 מומחי בירה מ-32 מדינות. הם טעמו יותר מ-65 סגנונות אירופאים של בישול בירה, וההערכה שלהם התבססה, בין היתר, על מראה הבירה, הקצף שלה, הארומה, הטעם ושילוב טעמים ספציפיים בהתאם לסגנון המוגדר שלה.

“תחרות ‘כוכב הבירה’ כבר מזמן מסמלת את חלון הראווה של הבירות הטובות ביותר בעולם”, אומר אוליבר דאוויד, מנכ”ל המבשלות הפרטיות בבאווריה. לאור הזכייה הכפולה, במבשלת ויינשטפן מתרגשים ומברכים: “אנחנו גאים מאוד בזכייה שלנו בתחרות היוקרתית. זאת הערכה מבורכת לבירות שלנו, לסטנדרטים שלנו ולעובדים שלנו”.

לוגמי ויינשטפן ברחבי העולם – יש לכם במה להתגאות 🍻