למביני עניין בלבד: כך תגישו את כוס הבירה המושלמת

למביני עניין בלבד: כך תגישו את כוס הבירה המושלמת

מזיגה של כוס בירה עשויה להיות מתעתעת. כן, כולנו יודעים שצריך להטות את הכוס בזווית, אבל מסתבר שזה לא מספיק כדי להגיש את הבירה בצורה הטובה ביותר שלה. אם מוזגים את הבירה כפי שהתכוון המשורר, היא לא רק נראית טוב בעין, אלא גם מושלמת בטעם ובעלת הארומה הנכונה.

כדי שבפעם הבאה שאתם מארחים חברים לא תצאו חובבנים, ארגנו לכם את המדריך המלא למזיגה מבקבוק לכוס שתזכה אתכם במחיאות כפיים סוערות. ואם אתם מפנקים את החברים שלכם בבירת פרימיום כמו סטלה ארטואה, המזיגה המיוחדת שלה מחכה לכם בסוף.

לפני המזיגה

הטמפרטורה המושלמת: למרות שנהוג לחשוב שבירה צריכה להיות צוננת וקרה, זה לא ממש נכון. לכל בירה יש את טמפרטורת ההגשה המושלמת שלה. לאגרים בהירים עדיף לשתות בטמפרטורות נמוכות (4 מעלות), ואילו בירות כהות יותר עדיף לשתות בטמפרטורה גבוהה יותר (12 מעלות).

ודאו שהכוס נקיה: כוס הבירה שלכם צריכה להיות נקייה עד שלמות. מה זה אומר? לא מספיק רק להעביר עליה מים או לנגב אותה בחופזה, אלא באמת לנקות אותה – תתפלאו, אבל רמת הניקיון יכולה להשפיע על הטעם, ואבק, שריטות וקרח כולם משפיעים על היווצרות הקצף בכוס!

כוס הבירה: לכל בירה יש כוס משלה – ארוכה, עם פתח רחב, או עם גוף צר – ויש לכך סיבה: חברות הבירה השקיעו בעיצוב הכוס האידיאלית עבור כל סוג בירה, כדי להעצים את טעמה בדרך הטובה ביותר. לכן, כדאי להשקיע ולמצוא כוס ממותגת או כזו המזכירה את הכוס של סוג הבירה האהובה עליכם.

בזמן המזיגה

זווית של 45 מעלות: השתדלו להחזיק את הכוס בזווית של 45 מעלות, כדי למנוע מהקצף לגלוש לתוך הכוס ולמלא אותה בגזים. אל תמהרו – מזגו לאט!

קצף: כשמילאתם בערך חצי כוס, לאט לאט הטו את הכוס בחזרה למצב ישר, זאת כדי “לעצב” את הקצף בצורה הנכונה – הקצף צריך לתפוס כ-2.5-3 ס”מ מהכוס.

אחרי המזיגה

שאריות קצף: אחרי שסיימתם למזוג, העבירו מבט על כוס הבירה ובדקו שלא נשארו שאריות קצף על גוף הכוס ושהבירה לא זולגת. אם גיליתם שכן, נגבו את הכוס בלי שאף אחד מסתכל…

הגשה: עכשיו רק נותר להגיש (בלי לשפוך!) וליהנות מבירה טובה ומהארומה והטעם הנהדרים שלה.

מזיגה של בירות פרימיום

השלבים הנ”ל תופסים לגבי בירות “רגילות”. לסטלה ארטואה, שיש לה את הקלאס שלה, יש תשעה שלבים ספציפיים מאוד למזיגה מושלמת, שהפכו לטקס מיוחד. המזיגה של סטלה כל כך ייחודית, שיש לה אפילו תחרות מזיגה בינלאומית משלה!

השלבים של מזיגת בירת סטאלה כוללים שמות כמו הטיהור, ההקרבה, הכתר והשיפוט. כוס ה”צ’אליס” שלה מעוצבת באופן ספציפי כדי לשחרר את הטעם והארומה של הבירה, וחשוב לשטוף אותה במים קרים בלחץ גבוה כדי שתהיה קרירה ומוכנה למזיגה.

כמות הקצף האידיאלית עבור סטלה ארטואה היא 3 ס”מ בדיוק. בסיום המזיגה, יש לטבול את הכוס בזהירות במים צוננים פעם אחת אחרונה. אגב, הטמפרטורה האידיאלית עבור סטלה ארטואה היא 3 מעלות – לא פחות ולא יותר. כשמדובר בסטאלה ארטואה, דיוק הוא שם המשחק!

וכדי שלא תשכחו: