מה ששלה שלה: כשמדברים על ירידה לפרטים, בדיוק לזה מתכוונים

מה ששלה שלה: כשמדברים על ירידה לפרטים, בדיוק לזה מתכוונים

לסטלה ארטואה יש את כל המרכיבים המדויקים שהפכו אותה לבירה כל כך איכותית ונחשבת, ולא, אנחנו לא מתכוונים רק לטעם אלא גם לטקס המזיגה המפורסם ולמסורת המפוארת

בלטינית המשמעות של “סטלה” היא כוכב, וזה בעינינו מה שמסכם במילה אחת את המוניטין שהבירה הזאת קיבלה, ובצדק. סטלה ארטואה היא בירה בלגית ותיקה המיוצרת עפ”י מסורת בת מאות שנים. למזלנו, המסורת הזאת השתמרה ביחד עם הטעם הנהדר שלה, וגם כיום אנחנו זוכים ליהנות ממנהגים קלאסיים המתקשרים ישירות לשתייה שלה וגורמים לנו להרגיש ממש חלק מההיסטוריה.

אז מה הופך את סטלה ארטואה לבירה פרימיום כל כך מדויקת?

ירידה לפרטים, טעם מאוזן וקירור הכרחי לפני המזיגה

אמרו לכם פעם שהכל עניין של איזון בחיים? אז הטעם של סטלה ארטואה הוא מאופק ומדויק, מצד אחד מריר ומצד שני מרענן ונקי. למרות שרוב בירות הלאגר עשויות מאותם המרכיבים, סטלה ארטואה הזהובה היא מתוחכמת יותר – היא מבושלת עם מים, כשות, שעורה ותירס, מה שיוצר טעם וייחודי ונקי.

ההמלצה המסורתית לשתיית סטלה ארטואה היא לקרר אותה טרם המזיגה בטמפרטורה של בין 3-5 מעלות צלזיוס. סימנתם וי על השלב הזה? מצוין, עכשיו זה הזמן למזוג אותה לכוס המיוחדת שלה – הצ’אליס – עליה נרחיב בהמשך.

סטלה ארטואה - ירידה לפרטים

לא פחות מ-9 שלבים בטקס המזיגה המפורסם

טעם המסורת של סטלה ארטואה יעבור אליכם, למעשה, עוד לפני שתזכו באמת לשתות ממנה, וזה בזכות טקס מזיגה המסודר לפי תשעה שלבים קבועים וקפדניים המבטיחים את איכות הטעם הגבוהה ביותר שתוכלו לקבל. זה מתחיל בהכנה, ניקוי ושטיפה של הכוסות המיוחדות של סטלה ארטואה (הכולל את רגל ובסיס הכוס), וממשיך אל שלב המזיגה בו יקפיד הברמן על ראש קצף בן 3 ס”מ.

לאחר המזיגה מתבצעת שוב שטיפה, הפעם חיצונית של הכוס, ואז מגיעים שלבי ההגשה שכוללים בין השאר תחתית ממותגת בה הלוגו פונה לכיוון השותה. נשמע לכם טו מאץ’? חכו שתגלו שאחת לשנה מתקיימת תחרות בינלאומית שקשורה אך ורק למזיגה המפורסמת של הבירה, לא פחות.

איך זה נראה? קבלו טעימה מהטקס:

לא רק יין: גם סטלה ארטואה זוכה בכוס מיוחדת משלה

זוכרים שהבטחנו שהטעם הייחודי של סטלה ארטואה יוגש לכם בכוס מיוחדת המיועדת רק לה? אז הנה כמה עובדות על כוס הצ’אליס. היא אלגנטית ומזכירה את גביעי השיכר מהמאות הקודמות. שפתיה מצופים זהב, ורגל האחיזה (עליה מופיע ה”כוכב” של סטלה ארטואה) מאפשרת אחיזה נוחה כך שחס וחלילה היד לא תיגע בגוף הכוס ותחמם את הבירה שבפנים.

בדיוק כמו שכוסות יין משפרות את טעמם של היינות, כך גם הצ’אליס משדרגת את טעמה של סטלה ארטואה כשהמבנה שלה מאפשר לשחרור ניחוח הבירה שנשפכת ממנו וכן לשמור על ראש הקצף.

 

View this post on Instagram

 

Remember: It’s more than a beer. It’s an experience. #InternationalBeerDay

A post shared by Stella Artois (@stellaartois) on

חיי מדף ארוכים וייחוד ויזואלי

אם תסתכלו על בקבוקי סטלה ארטואה אתם בוודאי תבחינו קודם כל בצבעו הירוק והכהה. הסיבה לכך היא שזכוכיות כהות חוסמות את קרני השמש ומאפשרות חיי מדף ארוכים יותר לבירה. תחילה יוצרו הבקבוקים בצבע חום, אך קרני השמש חדרו אל הבירה ושינו את טעמה. הבחירה בזכוכית הירוקה כהה הייתה הברירה הטבעית, ובכלל, לאחר מלחמת העולם השנייה נרשם מחסור בזכוכיות חומות כך שהמהלך קיבל חיזוק גם מהכיוון הזה.

 

View this post on Instagram

 

Unwrap 600 years of brewing heritage in seconds.

A post shared by Stella Artois (@stellaartois) on

את הבקבוקים סוגר פקק בציפוי לבן, שנועד, גם כאן, להבטיח את האיטום וההגנה של הבירה מכל השפעה חיצונית, כדי שזו לא תפגע ולו במעט בטעמה הייחודי והמרענן.

 

* אזהרה: מכיל אלכוהול – מומלץ להימנע משתיה מופרזת