איך מוציאים את המיטב מכל תמונה? המדריך ליצירת התמונה המושלמת

איך מוציאים את המיטב מכל תמונה? המדריך ליצירת התמונה המושלמת

6 צילומים מקצועיים של סטלה ארטואה ילמדו אתכם כיצד ללכוד את הפריים המושלם ולהוציא את המיטב מהתמונה שלכם


מאז שכל אחד מאיתנו מחזיק סמארטפון ביד, ובמיוחד בשנים האחרונות, אפשר לומר שהתמונות היפות והאיכותיות שהתרגלנו לראות אצל צלמים מקצועיים בלבד הפכו להיות שגורות כמעט בכל חשבון אינסטגרם ממוצע. 

חדות המצלמות שבמכשירים, הפילטרים שבאפליקציות השונות ובעיקר ההתנסות שוב ושוב עם הקליק הפכו אותנו לצלמים בפוטנציה, והיי – יש כאלה שבאמת הפתיעו וגילו שהם טובים בזה, מבלי כל הכשרה מקצועית.

אבל, ויש אבל גדול, אפשר לשדרג את רמת הצילום מרמה חובבנית פלוס לרמה שהיא כמעט בגדר וואו, וזאת בעזרת יישום של כמה כללים שמגיעים הישר מעולם הצילום האמיתי (כן, עם המצלמות, הצמצמים, הפלאשים וכו’ וכו’).

אז אם מתחשק לכם להקפיץ את יכולות הצילום שלכם, הכתבה הזאת בשבילכם, והאם יש דרך טובה יותר ללמוד זאת מאשר מצילומים של סטלה ארטואה שרק עושים חשק ללגימה מהבירה הצוננת? Don’t think so. 

המדריך לצילום התמונה המושלמת – מתחילים:


חפשו קומפוזיציה מעניינת

קומפוזיציה נכונה היא הדבר שהופך תמונה פשוטה ורגילה ל”וואו”, גם בעבור עיניים של אדם שפחות מבין בצילום.  הקומפוזיציה היא אמצעי הבעה דומיננטי שמטרתו להוביל את הצופה לנושאים מרכזיים בתמונה. קומפוזיציה יכולה להתבטא  ע”י זווית, מיקום הנושא בפריים, בחירת רקע נכון, הולכת עין ע”י קווים ישרים, הדגשת נושאים ע”י פוקוס סלקטיבי, שימוש מושכל באור ועוד…


נצלו תאורה טבעית

אנחנו לא צריכים להרחיב במילים על כך שהעצם המרכזי בתמונה שלכם זקוק לתאורה הנכונה כדי שישיג את האימפקט החזק ביותר. כדאי לדעת ששעות השקיעה, ה-golden hours, צובעות את הכל בגוון חם, מלטרף ורומנטי שבקלות מקפיץ גם את הצילום הנקי והפשוט ביותר:


השתדלו לשלב צבע ועניין

אפשר לראות, שכמו כל זוג ניגודים – זוג צבעים מנוגדים מבליטים ומעצימים אחד את השני. אם משתמשים בהם ביחד, בכמויות שוות אחד לשני, הם יוצרים דרמה, סערה, משדרים עוצמה והתנגשות.
דוגמאות לצבעים מנוגדים שתוכלו להיעזר בהם: ירוק ואדום, צהוב וסגול, כחול ואדום ועוד ועוד…


השתמשו בצל טבעי והשתקפויות

אלו יוסיפו עומק ודרמה לתמונות שלכם וכל מה שעליכם לעשות הוא ללכוד את הנתונים הטבעיים של כל עצם. בתמונה הזאת, הצל של הכוס על בר העץ המסיבי מעניק לה סיי של עוצמה ויציבות, כמו בירה שתמיד הייתה כאן ותמיד תישאר כאן:


קחו בחשבון כיווניות

המוח שלנו רגיל לעבד מידע משמאל לימין, לכן כדאי למקם את הדברים החשובים בתמונה מצד ימין, כי לשם ילכו העיניים שלנו קודם באופן טבעי. הנה המחשה מצוינת של הטיפ הזה:


השקיעו בזווית

מבט מיוחד ויצירתי על האובייקט המרכזי בתמונה יכול לגמרי לגנוב את ההצגה ולהוסיף מלא עומק לתמונה שלכם. זווית הצילום בתמונה הזאת, מהעיניים של מי שהולך לשתות את הבירה, מכניסה את הפאן של סטלה ארטואה ואת הווייב החברתי שבשתייה אל הצילום:

 

אז בין אם בחרתם להעלות תמונה לחשבון האינסטגרם שלכם ובין אם העדפתם לשמור אותה בסרט הצילום הפרטי שלכם בסמארטפון, כדאי שתדעו להפיק ממנה את המירב. נסו בכל צילום לאמץ טיפ אחד או יותר (אבל לא להגזים כן? להעמיס זה טרן אוף גדול) ותראו בעצמכם את ההבדל.