טבע אורבני: 5 צעדים פשוטים שיביאו את הטבע אל העיר הגדולה

טבע אורבני: 5 צעדים פשוטים שיביאו את הטבע אל העיר הגדולה

מכירים את זה שאתם חיים בעיר בשכונה צפופה ואפורה (חוץ מהגרפיטי על הבניינים), משתוקקים לקצת טבע מול העיניים ואין לכם אפילו יום פנוי לצאת לטיול? כך תייצרו טבע אורבני גם בפינה האפורה ביותר בעיר ותביאו את הטבע אליכם:

1. גדלו צמחים – לא משנה אם אתם גרים בדירת מרתף או אם יש לכם מרפסת, תגדלו צמחים. לקום בבוקר ולראות קצת ירוק מול העיניים מחייה את הנפש. זה יכול להיות עציץ פרחים או צמחים קטנים שלא מצריכים השקייה (סוקולנטים), עציץ בזיליקום או אפילו אדנית קטנה של עגבניות. כל דבר שיכניס צמיחה לשגרת החיים, שלא יצריך התעסקות ממושכת עם מים ואדמה ויביא קמת טבע אורבני בגווני ירוק (ואדום) לחלון שלנו בכל יום מחדש.

טבע אורבני - עציצים

2. תרגלו יוגה באוויר הפתוח – כדי לתרגל יוגה לא צריך הרבה, מספיק מזרן ובגדים נוחים. אם מעולם לא תרגלתם, קיימות אינספור הדרכות למתחילים ביוטיוב שילמדו אתכם את התנוחות הבסיסיות כך שתוכלו לתרגל גם בבית או יותר טוב – באוויר הפתוח. בערים הגדולות מתקיימים גם תרגולי יוגה באוויר הפתוח מול הים, בפארקים ובמתחמים פתוחים אחרים כמו מתחם שרונה בת”א. סיימתם לתרגל? המשיכו את הכיף באוויר הפתוח עם פיקניק קטן והבירה שאתם אוהבים מול השקיעה.

טבע אורגני - יוגה באוויר הפתוח

3. השקיעו במרפסת – אם התברכתם במרפסת שממוקמת נכון, ישיבה בה יכולה להיות חוויה נעימה וממכרת – אם רק תשקיעו בה טיפ טיפה. מה זה מצריך מכם? דשא סינטטי, כמה עציצים, אוכל שיספיק לכמה שעות של רביצה ושרשרת נורות. אם יש לכם מספיק מקום, אפשר להוציא החוצה גם כוננתי ספרים או אפילו מיני מקרר כדי שלא תצטרכו לקום להביא עוד בירה מהמטבח.

אם כבר שדרגתם את המרפסת למרפסת אירופאית, שדרגו גם את הבירה שלכם לאירופאית אהובה כמו הוגרדן, שהיא ה-בירה לערב נעים במרפסת. יש בה טעמים פירותיים, ניחוחות רעננים של עשבי תיבול והיא קלילה וטעימה. בינגו.

טבע אורבני - מרפסת

4. התנתקו מהנייד – יש משהו במכשירים הסלולריים הקטנים האלה שכובלים אותנו לקדמה ומונעים מאתנו לחוות את העולם כמו פעם. אז כן, לחזור אחורה אי אפשר, אבל אפשר לצאת לגיחות אי-זמינות קטנות שמייצרות תחושת ניתוק שמתלווה לקמפינג למשל, אבל בלי לצאת מהעיר. לא יקרה כלום אם תענו להודעה בעוד חמש שעות ולא מיד. השקט והרוגע שהתנתקויות כאלה יוצרות הם החיים עצמם.

טבע אורבני - התנתקו מהנייד

5. הקימו גינה קהילתית – לרוב, זה מצריך התגבשות של מספר אנשים, אפשר לגייס את הבניין או בניינים שכנים ולבחור נציג שיפנה לעירייה בבקשה להקים גינה קהילתית. העירייה, מאתרת שטח המתאים למטרה הזו ומסמנת אותו ובתקווה נקבעת תכנית עבודה משותפת של התושבים עם העירייה. את אופייה של הגינה קובעים התושבים המתארגנים, זה יכול להיות גן ירק, או מרבדי פרחים, או שטח עם דשא ירוק ועצים שמקיפים אותו לצל.

טבע אורבני - גינה קהילתית

מה שיפה בפרויקט שכזה הוא שיתוף הפעולה והעבודה המשותפת למען מטרה אחת – טבע אורבני שיעניק לנו ירוק בעיניים וטוב בבלב הודות לעשייה החברתית וחיזוק הקהילתיות.