7 דברים שחייבים לדעת על בירות בלגיות

7 דברים שחייבים לדעת על בירות בלגיות

בלגיה היא אמנם מדינה קטנה ולא בולטת באירופה, אבל בתחום אחד היא מנצחת לא מעט מדינות גדולות ובולטות ממנה: בירות. מה הופך בירות בלגיות לכל כך מעולות? באמצעות 7 סודות שאנחנו מגלים לכם עכשיו!

הבירות הבלגיות הן מובילות בכל העולם, בזכות האיכות, הסגנון וההיסטוריה הארוכה שלהן. בין אם הן מיוצרות במבשלות בוטיקיות קטנות ובין אם במפעלים מודרנים גדולים – לבירות הבלגיות יש קלאס שאין עליו עוררין.

אם אתם מחובבי של הבירות הבלגיות, הנה 7 עובדות שתשמחו לדעת עליהן. מומלץ לקרוא עם איזו בירה בלגית ביד, הוגרדן היא הפייבוריטית שלנו, ואנחנו בחברה טובה – תכף תראו.

1. הכל בזכות הנזירים: הבירות הבלגיות שאנחנו כל כך אוהבים הגיעו לידינו בזכות נזירים, להם אנו חבים את חיינו (או לפחות כמה לילות שיכורים שהעניקו לנו). למעשה, הנזירים הבלגים בישלו בירה עוד לפני שנת 1000 לספירה. “רגע, נזירים בכלל יכולים לשתות אלכוהול?” אתם בטח שואלים, אז כן, הם יכולים, אבל הם לא בישלו את כל הבירה הזו כדי לחגוג עד הבוקר, אלא כדי להרוויח כסף וכך לתמוך במנזרים ובקהילות המקומיות ולתרום לצדקה.

2. כשבלגיה וישראל נפגשות: מכל האופציות הבלגיות, בירת הוגרדן היא זו שהכי מתאימה לאופי הישראלי. למה? או, טוב ששאלתם!

הוגרדן היא בירה שמתאימה לכל הדברים שישראלים הכי אוהבים: היא משלבת בין טבע לאורבניות עם טאץ’ של תחכום ומורכבות שלא ניתן למצוא בכל בירה. היא קלילה, מהנה ולא מאוד מרירה. בדיוק הבירה בשביל לשבת על הגג בסופו של יום עבודה עם חברים, או להזמין במסעדה היוקרתית ביום הולדת של אבא. הסיבה העיקרית לכך היא שהיא מתאימה למגוון רחב של מנות ומטבחים, ובעיקר למנות בשר, דגים ואוכל מתובל. מכירים כזה מטבח? 🙂

3. תגידו תודה לפייר סליס: בירות חיטה בלגית נקראות “וויטביר” (בירת חיטה) בפלמית. זהו סגנון מעושן ומתובל קלות, כמו זה של הוגרדן, אבל מסתבר שהוא כמעט נכחד לחלוטין מהעולם, מה שעשוי היה להיות מאוד עצוב. על אף שהסגנון היה פופולרי במשך מאות שנים, הוא כמעט נעלם תחת הפופולריות של סגנון אחר, הפילזנר. למזלנו, חלבן בשם פייר סליס, אדם מלא תושייה שלא נתן למורשת הבירה שאהב להיכחד, החליט להחיות אותה ולהשיב את סגנון הוויטבר לחיים.

4. מדינה קטנה, מגוון בירות בלגיות עצום: “אני לא אוהב בירה בלגית”, אף אחד לא אמר, אף פעם. למה? כי המגוון רחב. מאוד. בירות בלגיות שונות זו מזו בסגנון, בטעמים, בעושר ובתיבול. אפשר למצוא טעמים פירותיים, חמוצים, מתובלים, כבדים, קלילים, כהים או בהירים. בחלקן תמצאו בישול המשלב תסיסה חזקה; בירות אחרות יהיו מסוננות, אך לא כולן. בקיצור, מגוון הוא שם המשחק, וכל אחד יכול למצוא את הבלגית שמתאימה בדיוק עבורו.

5. בבלגיה התנהג כבלגי: בבלגיה תוכלו למצוא מעל 160 מבשלות שונות, מזעירות ועד עצומות, בכל חלקי המדינה, ולמעלה מ-400 סוגים שונים של בירה. גם הבלגים עצמם לא פראיירים, ולפי מחקר נמצא כי בלגי ממוצע שותה כ 72.4 ליטרים בירה בשנה (לא רע, לא רע). אגב, הבלגים מאוד גאים בבירות שלהם, ולוקחים אותן ברצינות – כך שלא משנה לאן תגיעו בבלגיה, תמיד תמצאו מבחר גדול ובירות חדשות ומעניינות לטעום.

6. בירה בלגית שותים בקלאס: עד כמה קלאס? כמעט לכל בירה בלגית יש כוס משל עצמה, שמסייעת להדגיש את טעמיה הייחודים של הבירה ואת האופי המיוחד שלה, וגם מסייעת לנו להרגיש קצת יותר מגניבים (כך, לדוגמה, את הוגרדן שותים בכוס בצורת משושה עם פתח רחב).

בירות בלגיות

7. ואחרון – תסיסה טבעית בבקבוק: למרבית הבירות מחדירים את הגזים פנימה, באמצעות הכנסה של פחמן דו-חמצני מומס. במקרה של בירות בלגיות, התהליך הזה קורה באופן טבעי, שכן הבירות לא מפוסטרות. תהליך תסיסה שמתרחש באופן טבעי יוצר טעם עשיר ועדין, שמוסיף עוד נדבך לבירות הבלגיות.