9 עובדות מפתיעות שלא ידעתם על המאכלים האהובים עליכם

9 עובדות מפתיעות שלא ידעתם על המאכלים האהובים עליכם

1. פיצה

נכון שמקור הפיצה הוא באיטליה, והכנתה המסורתית מבוססת על בצק שמרים, רוטב מעגבניות מבושלות וגבינת מוצרלה איכותית, אך הגעתה של הפיצה לארה”ב ע”י מהגרים איטלקיים הפכה אותה למזוהה גם עם המטבח האמריקאי. הפיצה הפכה לאחד מסוגי הפאסט פוד הכי נפוצים בארה”ב, וב-1957 לראשונה הגיעה בגרסתה המוכנה גם למטבח הביתי, אז הומצאה הפיצה הקפואה.

2. גלידה

תעשו את עצמכם מופתעים: האמריקאים הם הצרכנים המובילים של גלידה בעולם, וממוצע הצריכה שלהם עומד על 13 ליטר לאדם בשנה (!). בישראל הגלידה הפכה לפופולארית בשנות ה-50, ולפי הנתונים האחרונים, הישראלים נמצאים במקום השביעי בעולם בצריכת הגלידה לנפש בשנה (9-10 ליטר לאדם.

3. פסטה

אתם בוודאי חושבים שהפסטה הומצאה באיטליה, אבל העדויות הראשונות לאכילת פסטה בכלל מגיעות מסין. ישנה אגדה אורבנית לפיה מגלה הארצות האיטלקי המפורסם מרקו פולו הוא זה שהביא את הפסטה לארצו לאחר ביקור בסין. עוד עובדת בונוס מעניינת: מכירים את הביטוי “אל דנטה”? אז המשמעות שלו היא “על השן”, והוא מתייחס לדרגת בישול הפסטה, שצריכה להיות מעט קשה עד שתידרש לעיסה שלה בעזרת השיניים.

4. באן

מקור השם של הלחמניה המאודה, האוורירית והכיפית הוא בכלל באו, ואם להיות מדויקים יותר – באוזי. הבאן הומצא במטבח הסיני והוא מגיע בדרך כלל בגודל כף יד או קטן יותר. המסעדות בארץ אימצו אותו לחיקן בשנים האחרונות, וככל הנראה לא תמצאו בופה באירוע שלא יגיש את הלחמניות הקטנטנות והפלאפיות האלו. אגב, בוויקיפדיה ישנו ערך מסודר לפי ה-C-B-A שמפרט סוגים שונים של באנים ברחבי העולם, וגם ישראל נמצאת ברשימה (חפשו באות B).

צילום: אלון מסיקה, וואלה! אוכל

5. אבטיח

ירדתם לים עם הוגרדן, בולגרית ואבטיח כבד שלא היה לכם כוח לסחוב? תגידו תודה שהוא לא שקל 159 ק”ג. כן, זהו משקלו של האבטיח הגדול בעולם עד כה והוא מחזיק בתואר שיא הגינס למשקל של אבטיח.

6. סושי

המאכל שמאפיין כל כך את המטבח היפני (אך הומצא בכלל באזור הקרוב לסין, לידיעתכם) מורכב לרוב מאצה, אורז וחומץ ושילוב של מרכיבים שונים כמו דג נא, ירקות, ביצים ועוד. לאכילת הסושי ביפן מלווים טקסים או גינונים של כבוד, לכן אם תרצו אקסטרה חריפות ותבקשו שם מהשף להוסיף ווסאבי לרול הוא עלול להיעלב ולראות בכך ביקורת על יכולות התיבול שלו. אז הישמרו!

צילום: אלון מסיקה, וואלה! אוכל

7. בוטנים

הנשנוש הזה? שאתם לא שמים לב ומחסלים מהקערה שנמצאת ליד הבירה? אז מדובר בלא פחות מאשר…ירק! בוטן מכונה גם אגוז אדמה, אך הוא אינו אגוז אלא קטנית, והיא גדלה מתחת לאדמה. באשר לערכים התזונתיים של הבוטן, הם קרובים יותר לכאלו של אגוז ולא של ירק ומחציתם שומן. אז אל תגזימו, כן?

8. פיש אנד צ’יפס

הטייק אווי שהכי מזוהה עם המטבח הבריטי מורכב מדג מטוגן בשמן עמוק ולצידו מוגש צ’יפס נימוח. בערב נהגו להגיש פיש אנד צ’יפס עטוף בנייר עיתון, אך מטעמי בריאות (אוכל ודיו זה פחות עובד…) עברו לנייר חסין שומן. עד כמה המאכל פופלארי בבריטניה? מעל 380 מיליון מנות פיש אנד צ’יפס נצרכות שם מדי שנה, מה שאומר 6 מנות בממוצע לכל גבר, אישה וילד.

9. דבש

דבש הוא המאכל היחידי שתוכלו לשמור במגירה במטבח הרבה הרבה זמן וגם לשכוח שהוא שם. הסיבה? אין לו תוקף והוא לא מתקלקל לעולם. כראיה, במצרים גילו את סיר הדבש העתיק ביותר בעולם בקברו של תות ענח אמון המצרי, וביולוגים קבעו שהוא עדיין ראוי למאכל.