ההיסטוריה של הוגרדן: בירת החיטה שהתחילה בכפר קטן בבלגיה

ההיסטוריה של הוגרדן: בירת החיטה שהתחילה בכפר קטן בבלגיה

מכפר קטן ועד לחלבן – ההיסטוריה של הוגרדן שכדאי לכם להכיר!

ההיסטוריה של הוגרדן - מבשלת הוגרדן

ההיסטוריה של הוגרדן – מאות השנים הראשונות

הוגרדן בושלה בפעם הראשונה בשנת 1445 בכפר בלגי באותו השם והייתה לבירת החיטה הראשונה שאי פעם נוצרה.

יש שאומרים שבירות החיטה הראשונות היו חמוצות להחריד, עד שהנזירים הבלגים מהוגרדן התנסו במתכונים שונים ומשונים שכללו קליפת תפוז ותבלינים שמיתנו את הטעמים החמוצים והפכו את הוגרדן לבירה ההדרית, הקלילה והנעימה שאנחנו מכירים כיום. אם זו הייתה משימה במאסטר שף, נזירי הוגרדן בטוח היו זוכים בפרס החדשנות באותה תקופה.

ההיסטוריה של הוגרדן זוכה לתפנית מיוחדת בשנת 1965. באותה שנה המתכון המקורי של הוגרדן כמעט נעלם ונשכח בעקבות סגירת המבשלה האחרונה שבישלה בירת חיטה ב-1957. אך הודות לחלבן בעל תושיה, פייר סליס, שבישל את בירת החיטה בצריף החלב שלו, המתכון נשמר. פייר החלבן (לשעבר) מהר מאד עבר למבנה גדול יותר לצורך בישול הבירה, ובמהלך 20 השנים הבאות ייצר כמויות כל כך גדולות של בירת חיטה, שהיה קרוב מתמיד לייצא לארצות הברית, עד שב-1985 פרצה שריפת ענק במפעל והכל ירד לטמיון.

שריפות במבשלות הן לצערנו לא עניין מאוד יוצא דופן, גם לא בבלגיה. הדבר היפה הוא שאם חלילה קרה כזה דבר, מבשלות שכנות מתגייסות ומגישות עזרה למבשלה שנפגעה בשריפה. גם הוגרדן השתקמה הודות לסיוע שקיבלה ממבשלת אינטרברו, שנחשבה באותה התקופה למבשלה הגדולה ביותר בבלגיה. כיום מבשלת הוגרדן היא חלק מקבוצת המבשלות העולמית AB InBev.

ומה היום? פרסים והצלחות, בלי עין הרע

אותו מתכון מקורי וייחודי, על אף העובדה שהיא עתיק יומין, מצליח אחרי עשורים רבים להישאר רלוונטי ומותאם לכל כך הרבה סוגים של מזון, ומעבר לכך, אף משדרג את החוויה הקולינרית כשהוגרדן מוגשת לצד הארוחה.

הודות לפייר סליס החלבן, הוגרדן השתתפה בתחרות גביע הבירות העולמי (World beer cup) לשנת 2018, שנערך בנשוויל שבטנסי, ארה”ב, בחודש מאי האחרון. הוגרדן התמודדה מול אלפי בירות אחרות וזכתה במקום ה-3 בשתי קטגוריות: בירת החיטה בסגנון בלגי הטובה ביותר ובירת הטריפל בסגנון בלגי הטובה ביותר.

למה משושה היא הצורה המושלמת לכוס בירה?

הצורה הייחודית של הכוס הייעודית של הוגרדן מעלה תהיות בנוגע למקור שלה. במקרה של הנזירים בכפר הוגרדן, צנצנות ריבה בעלות צורה של משושה היו האלטרנטיבה לכוסות בירה באותה תקופה מכיוון שהיו כאלה הרבה בכפר ואלה שימשו את התושבים לשתיית בירה בעת הצורך. משם נשאב הרעיון לכוס של הוגרדן (או לפחות כך מספרים).

מה שבטוח, הצורה של הכוס ועובייה שומרת על קרירות הבירה, פותחת את הארומה הפירותית המתובלת שלה וכך מייצרת חווית שתיה ייחודית להוגרדן, שאף בירה אחרת לא מציעה.

ההיסטוריה של הוגרדן - כוס משושה

חייבים זווית ישראלית

הוגרדן מותאמת לאקלים הישראלי ולכן היא נשארת פופולרית בארץ כבר מעל לעשור. השילוב בין קלילות וחווית שתיה נעימה ארוכת טווח מבלי לפגום במורכבות הטעמים, זה מה שהופך אותה לאידיאלית בישראל.

החיבור של הוגרדן לקולינריה, והתפתחות תחום הקולינריה בישראל, הופכים את הבירה לפרטנרית מושלמת למגוון מנות ולמגוון מטבחים. מי שחובב סלטים עשירים יהנה לשתות אותה, וכך גם מי שמעדיף מנות בשרים, דגים או מנות מתובלות מהמטבח היפני. אם אתם אוהבים את הבילוי שלכם באוויר הפתוח, זו גם בירה נהדרת לשתות בטבע, בטיול עם חברים או סתם בפיקניק בפארק ירוק בעיר הגדולה.