כבוד! ויינשטפן בראופקט נבחרה לאחת מהבירות הטובות לשנת 2018!

כבוד! ויינשטפן בראופקט נבחרה לאחת מהבירות הטובות לשנת 2018!

שיתוף פעולה של המבשלה הפעילה הוותיקה ביותר בעולם עם מבשלת הקראפט הגדולה ביותר בארה”ב הוליד את ויינשטפן בראופקט, בירה עשירה בטעמים במהדורה מוגבלת, שזכתה אפילו בטייטל יוקרתי

ויינשטפן בראופקט זכתה בפרס יוקרתי

מקור: מגזין Beer & Brewing Magazine

כמעט אלף שנים חלפו מאז שנוסדה מבשלת ויינשטפן בצפון חבל בוואריה שבגרמניה, ונראה שפגעי הזמן ממש לא חלים עליה. הבירות שלה פופולריות בברים ופאבים ברחבי העולם, תיירים וחובבי בירה נוהגים לעלות לרגל למבשלה ההיסטורית שעדיין מתפקדת במרץ, ובצמוד אליה אף הוקמה אוניברסיטה (!!) שנחשבת למובילה בחקר ייצור הבירה.

המבשלה הפעילה הוותיקה ביותר בעולם לא מפסיקה לחדש

ויינשטפן, שזוכה לתואר המבשלה הפעילה העתיקה ביותר בעולם, חוגגת מדי שנה פסטיבל אוקטוברפסט משל עצמה, בהשראת התרבות והמטבח הגרמניים-בווארים. הפסטיבל, אגב, כבר מזמן יצא מגבולות גרמניה ונחגג במדינות רבות בעולם וביניהן גם ישראל.

כחלק מההתרגשות והמסורת, מדי שנה נוהגת המבשלה להוציא בירת limited edition במיוחד לאוקטוברפסט: פסטביר – Festbier, בירת לאגר מסוננת, עשירה בטעמים ובגוף מלא עם 5.8% אלכוהול. לכבוד 2018 החליטה ויינשטפן לפנק בלא פחות מאשר שתי בירות במהדורה מוגבלת, כאשר הבירה השנייה שחוברת לפסטביר היא ויינשטפן בראופקט – Braupakt הנחשבת חזקה יחסית (6% אלכוהול), שהיא בירת חיטה לא מסוננת שנולדה משיתוף פעולה מרתק. לא היינו מצפים לפחות ממבשלת ויינשטפן!

ויינשטפן בראופקט מיוחדת לאוקטוברפסט 2018

צילום: תקוה מרום

בירה במהדורה מוגבלת שהשאירה טעם לעוד

אם לא הספקתם לטעום את בראופקט (וחבל, כי המהדורה המיוחדת בושלה פעם אחת בלבד ולא תבושל עוד), נספר לכם שמדובר בשיתוף פעולה של ויינשטפן עם מבשלת הקראפט אמריקאית סיירה נבאדה, מה שיצר שילוב ייחודי ומעניין בין הסגנון הקלאסי של הייצור הגרמני לבין עבודת היד המודרנית האמריקאית.

השילוב הזה הוא כנראה הסיבה שבראופקט מככבת כיום ברשימה הסופר נחשבת של מגזין הבירות Beer & Brewing Magazine כאחת מתוך 18 הבירות הטובות ביותר של 2018.

בראופקט מתוארת במגזין כבירה שהצליחה להפתיע ברמת הטעם והביצוע, בעיקר בזכות היתרונות של שתי המבשלות: הדיוק הגרמני ביחד עם הקדמה האמריקאית. התוצאה הסופית כללה חיבור של ארומות פירותיות (בעיקר נגיעות של בננה, תפוז ומשמש מיובש) ביחד עם מרירות קלה ומורגשת בסיומת.

סביר להניח שאם יצא לכם לטעום את ויינשטפן בראופקט, שהוגשה כמובן גם בישראל, אתם מבינים למה היא זכתה לכל השבחים ועל מה כל הבאזז. אם פספסתם אתם יכולים להתנחם בכך שבאוקטוברפסט 2019 תצא בירה נוספת במהדורה מוגבלת. שווה לחכות!

לכתבה המלאה על הבירות הטובות בעולם לשנת 2018 >> https://beerandbrewing.com/the-best-18-beers-of-2018/